Головна » Новини » Культура » Культурний досвід Рівненщини оцінили у Верховній Раді

Культурний досвід Рівненщини оцінили у Верховній Раді


Позитивний досвід роботи культурно-дозвілевих комплексів (КДК) та публічно-шкільних бібліотек Рівненщини представили на круглому столі Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності. Повідомляє прес-служба РОДА.

Саме ці успішні напрацювання відзначила радник Міністра культури Ірина Френдель під час нещодавніх відвідин Рівненщини. Тож місцевим фахівцям запропонували поділитися ними на рівні країни.

Як зауважила заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, утворення КДК об’єднало на основі партнерства заклади, що діють на територіях сільрад. А це клуби, бібліотеки, музеї, художні, музичні та спортивні школи, центри соціальних служб дітей та молоді. Що дозволило використовувати на користь усієї громади спортивні зали, комп’ютерні класи, обладнання, та залучати фахівців до роботи гуртків, студій, секцій. Разом з тим, заклади-учасники зберегли відомчу належність і самостійність.

«Утворення КДК дозволило зберегти мережу і кадри – 572 бібліотеки та 672 клуби. На 16% зросла кількість учасників клубних формувань, на сотню збільшилась кількість колективів із званням «народний» та «зразковий», – розповіла заступник голови ОДА.

До реорганізації мережі бібліотек функціонувало 1154 бібліотеки. Зараз їх вдвічі менше, адже об’єднали шкільні та публічні книгозбірні. При цьому жодна шкільна бібліотека не припинила свого існування.

«Шкільні бібліотеки стали  структурними  підрозділами  бібліотек-філіалів. Поліпшилась матеріально-технічна база книгозбірень, зокрема 77 бібліотек перевели в кращі приміщення, – додала Світлана Богатирчук-Кривко. – Зараз триває процес об’єднання територіальних громад і публічно-шкільні бібліотеки є найкращою моделлю для цих структур».


Актуально

У Рівному шукають чоловіків, готових служити у Військово-Морських Силах

Завтра, 18 січня, в центрі онлайн зв’язку Рівненського міського центру зайнятості відбудеться онлайн-аукціон вакансій за участю Сарненського та Рівненського районних, Дубенського міськрайонного центрів …

Залишити коментар