Головна » На експорт » Мартен Фуркад виграє все у чоловічому біатлоні, Сергій Семенов лише 21-ий у мас-старті

“Запам’ятайте мене таким” – немов сказав Cезон 2016/17 своїм останнім стартом і відправив уболівальників в нудне восьмимісячне очікування таких же емоцій, які подарував мас-старт, підвівши риску під програмою дев’ятого етапу Кубку світу і сезону в цілому.

Головною подією першої стрільби стали проблеми з обоймою у лідера Кубка світу. Мартен Фуркад, розташувавшись на килимі, не зміг розпочати стрільбу, оскільки його обойми виявилися порожніми. Мартен просигналізував суддям про проблему. Суддя, моментально підбіг до Мартена, щоб той не втрачав зайвої секунди. А на другій лежці суддя вже чекав Фуркада біля установки, щоб передати йому чергову запасну обойму.

Втім, під час першої стрільби Фуркад міг втратити шанс на перемогу, оскільки перед тим, як отримати обойму від судді, тренер французької команди кинув Мартену запасну обойму, що заборонено правилами. Але, Фуркад дочекався «легальної» обойми, і після розглядів журі все-таки не був покараний.

Після такого початку, Мартен не міг дозволити собі провести гонку абияк, тим більше, що на кону все ще стояв малий кришталевий глобус у мас-стартах. І далі цей старт став ідеальним для француза: він став єдиним з 30-ти учасників, хто закрив усі мішені, і впевнено завоював свою 14-ту перемогу в нинішній сезоні.

Але головним іменинником мас-старту став навіть не Мартен Фуркад, який виграв у сезоні все, а Андрій Расторгуєв. Лідер збірної Латвії, нарешті, добрався до першого в кар’єрі подіуму. Допустивши два промахи, Андрій був звично одним з найшвидших на трасі, і після промахів суперників на четвертому рубежі на дистанцію відправився третім. Вже буквально через пару сотню метрів він легко наздогнав Сімона Едера, а на середині кола взагалі вирвався вперед, залишивши австрійському ветерану лише бронзу.

Мас-старт для Сергія Семенова, який один намагався тримати марку українського біатлону в цій гонці, став продовженням виступів всієї команди після чемпіонату світу. Втома – головна характеристика цього відрізку для наших спортсменів. Сергію, на жаль, не вдалося повторити досягнення у спринті та поборотися за “квіткову церемонію”: допустив по промаху на перших трьох вогневих рубежах, максимум, на що він зміг розраховувати – боротьба за топ-20. Але і тут Семенову трохи не вистачило у фінішному ривку. У підсумку 21-й результат.

Останній сезонний трофей, який залишався без власника, також дістався Мартену Фуркаду. Його єдиний суперник у боротьбі за малий кришталевий глобус у мас-стартах, Сімон Шемпп, провів невдалу гонку, фінішувавши 20-м, через що й відстав від француза на 17 очок. Таким чином, Мартен зібрав всі особисті глобуси сезону у свою колекцію.

Кубок світу завершено. Переможці не тільки визначені, але й вже встигли отримати свої сезонні нагороди. Попереду у спортсменів та уболівальників чекають змагання у національних чемпіонатах, кілька комерційних стартів, відпочинок, а потім – підготовка до цікавого олімпійського сезону. Ну, а в офіційній міжнародній програмі 2016/17 поставлена ​​крапка.