Головна » На експорт » Китайські вчені створили новий вид броні

Китайські вчені створили новий вид броні

bronya_tserbera_me3_-1Плівку міцнішу за кевлар і еластичнішу, ніж вуглецеве волокно виготовили з вуглецевих нанотрубок. Команда дослідників зі Східного китайського університету науки і техніки знайшли спосіб виробництва плівки, в якій нанотрубки розташовуються саме так, як того вимагається для створення міцного матеріалу. Вуглецеві нанотрубки вже досить тривалий час привертають увагу матеріалознавців. На мікроскопічному рівні вони дуже міцні й еластичні. Проте при створенні з них різних матеріалів, властивості нанотрубок дещо знижуються. Адже  трубки в цьому випадку розташовуються випадковим чином, у той час як для досягнення їхньої максимальної міцності необхідно, щоб вони розташовувалися паралельно одна одній.

Як повідомляє сайт Chemical and Engineering News, даний спосіб виробництва дещо схожий на ті методи, які застосовуються у склодувній справі. За допомогою потужного спрямованого потоку з газу азоту вчені проштовхували шар вуглецевих нанотрубок уздовж поверхні спеціальної основи, яка розташовувалася всередині печі з температурою 1149 °C. На виході з печі матеріал буквально обволікав трубчасту основу. Після цього вчені остуджують його. В результаті виходить двошарова плівка. Далі плівку розкочують і вирівнюють за допомогою системи спеціальних роликів.

Можливо, процес виробництва і не виглядає примітним, проте результат роботи вельми вражає. Межа міцності отриманої плівки становить 9,6 гігапаскаля. Для порівняння: межа міцності кевларових волокон становить усього 3,7 гігапаскаля, а міцність вуглецевого волокна дорівнює приблизно 7 гігапаскаль. Крім того, матеріал вийшов досить еластичним. Він може розтягуватися приблизно на 8 відсотків від початкової довжини, що дещо більше, ніж можливості вуглецевого волокна, яке здатне розтягнутися до 6 відсотків від початкової величини.

Вчені відзначають, що отриманий матеріал, при додаванні різної кількості додаткових шарів, може знайти своє застосування у найрізноманітніших сферах. Наприклад, на його основі можна створювати міцні покриття для різних суден і частин космічних апаратів, а також для виробництва нових видів броні для військових цілей. Або дуже якісних пакетів для сміття.

Актуально

Здолбунівчани облаштовують місце найбільшого бою в історії УПА

Активісти Здолбунівського Національного Корпусу, за підтримки голови Здолбунівської райдержадміністрації Сергія Кондрачука, встановили другий ряд інформаційних …

Залишити коментар