Головна » На експорт » Новини Події » Вважає незаконним референдум у Вараші начальник головного управління юстиції Рівненщини

Вважає незаконним референдум у Вараші начальник головного управління юстиції Рівненщини

Начальник головного управління юстиції в Рівненській області Іванка Смачило прокоментувала інформацію про підготовку у Вараші до референдуму.

Нагадаємо,  проект рішення щодо проведення міського референдуму 29 січня 2017 року вже оприлюднили на офіційному сайті Варашської міської ради. Хоча її керівники вперто називають Кузнецовською, пише сайт «Північ-інфо». Після перейменування міста атомників з’явилося багато незадоволених мешканців. Для проведення референдуму планують скласти кошторис та включити витрати на його проведення у видаткову частину бюджету міста на 2017 рік. До початку референдуму також планують завершити друк бюлетенів. За голосуванням на міському референдумі планують організувати відеонагляд та онлайн трансляцію, а в якості спостерігачів та членів лічильної комісії – залучити представників бізнесу, політичних партій, релігійних та громадських організацій, депутатів міської ради, інформує міська рада.

Натомість Іванка Смачило на своїй сторінці у Фейсбук пише:

smachilo

“Стосовно намірів проведення референдуму у м. Вараші.
Згідно зі ст. 19 Конституціїї України правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. У свою чергу, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 92 Конституціїї України встановлено, що організація і порядок проведення виборів і референдумів визначаються виключно законами України.
Однак на сьогодні закон, який повинен визначати організацію та порядок проведення місцевого референдуму, відсутній, оскільки Закон України “Про всеукраїнський та місцеві референдуми” згідно з пунктом 4 розділу XIII “Прикінцеві положення” Закону України “Про всеукраїнський референдум” від 6 листопада 2012 року № 5475-VI визнано таким, що втратив чинність.
Відтак підготовка проведення місцевих референдумів на території України можлива лише після прийняття Верховною Радою України, відповідного закону, яким будуть врегульовані всі організаційно-правові механізми реалізації народного волевиявлення в такій формі, як місцевий референдум.
Натомість до законодавчого врегулювання Верховною Радою України проведення місцевих референдумів будь-які спроби їх проведення є незаконними.”

Актуально

На Рівненщині більше 200 пар скористалися програмою «Шлюб за добу»

З моменту запровадження у Рівному пілотного проекту «Шлюб за добу» Рівненський міський відділ ДРАЦС Головного …

Залишити коментар