Головна » На експорт » 26 листопада – день Святого Івана Золотоуста

26 листопада – день Святого Івана Золотоуста

13_-_iv-zolotoustyj_indexІван Золотоустий — святий, один із засновників Константинопольського патріархату, вселенський учитель, блискучий оратор, адвокат і релігійний полеміст. Надзвичайна за колоритом постать, яка виділяється серед низки непересічних мислителів й проповідників східнохристиянської Церкви.

Народився Іван Золотоустий 349 р. в Антіохії. Будучи ще малим хлопцем, жив без батька зі своєю мамою Антузою, яка передала йому надзвичайну людську чутливість і глибоку християнську віру. Завершуючи все необхідне навчання тодішнього часу, яке особливо будувалося на філософії та риториці, Іван навчався у вчителя-поганина, Лібанія, який був дуже славним ритором тодішньої епохи. У школі Іван став теж славним ритором-проповідником, якого по собі залишила стара Греція. Святий Іван Золотоустий був хрещений у 368 році і отримав християнське виховання від Єпископа Мелетія, який назначив Івана у 371 році лектором. Ця подія стала знаменною у житті Святого, оскільки цей факт позначив офіційну церковну дорогу Івана Золотоустого.

Після семінарії Іван віддалився від світу на чотири роки близько гори Сільпіо. Там він жив між самітниками, після чого продовжив собі ще два роки усамітнення, живучи на самоті під керівництвом одного старця. Тоді він цілковито себе присвятив роздумуванню над заповідями Христа, Євангелією та над листами Святого Апостола Павла. Важко захворівши, він не мав змоги себе сам лікувати і тому мусів покинути пустинне місце та повернутися до християнської спільноти у Антіохії.

У 381 році його висвятили на диякона, а у 386 на священика.

Іван Золотоустий є одним з Отців Церкви, які написали найбільше і найрізноманітніші твори: серед них до нас дійшли 17 трактатів, понад 700 автентичних проповідей, коментарі на Євангеліє від Матея та Листи Апостола Павла (До Римлян, Коринтян, Ефесян, Євреїв), як і також 241 листів.

Іван Антіохійський, названий Золотоустий, за своє красномовство,помер у 407 році.

Актуально

Міносвіти уже визначили графік проведення ЗНО-2018 (+ГРАФІК)

Відповідно до наказу, реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 19 березня …

Залишити коментар