Головна » На експорт » Новини Рівненщини » Рівняни переймали досвід з децентралізації в Івано-Франківську

Рівняни переймали досвід з децентралізації в Івано-Франківську

15151507_1111267978993646_1077562929_nРівняни відвідали Форум місцевого самоврядування « Секторальні реформи в призмі децентралізації: освіта, охорона здоровя, соціальний захист населення, адміністративні послуги»  в Івано-Франківську

В умовах Децентралізації на українців очікують реформи в усіх сферах життя. Основні виклики у галузях – освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, адміністративні послуги – вже обговорили на Форумі місцевого самоврядування в Івано-Франківську.  До обговорень долучились представники з Рівненщини –  освітяни, медики, керівники управлінь, голови об’єднаних громад, та тих які об’єднаються цьогоріч у грудні.

На секторальних робочих групах – розповіли про основні вимоги до змін у суспільстві. Які наразі ставлять вимоги до фахівців, та як зміниться система надання послуг у цих галузях. Освітяни  Рівненщини цікавились  у представників профільних  Міністерств – як надалі відбуватиметься процес передачі майна професійно-технічних навчальних закладів, адже їх фінансування місцеві бюджети вже взяли на себе. Тож тепер очікують передачу майнових комплексів у власність громади.

Неочікувані заяви зробили представники Міністерства охорони здоров’я. Ольга Боголомець –  наголосила на важливості медичної реформи, та запровадженні страхової медицини.  Однак фінансування первинної медицини у 2017 році значно зміниться. Обіцяні гроші об’єднані громади, вже у другому півріччі  отримають лише 30%, інша частина піде на вторинну медицину.

Натомість втішили учасників Форуму зміни у наданні адміністративних послуг. Мережу ЦНАПів в Україні продовжать розвивати, за підтримки міжнародних донорів.  Відтак учасникам цієї робочої групи – показали як працює ЦНАП у місті Івано-Франківськ.  Тут громадянам  надають повний перелік адмінпослуг, усього 216. За 9 місяців цього року надали понад 51 тис. послуг. У ЦНАПі розробили та запустили в роботу власний сайт, на якому можна зареєструватися і он-лайн отримати 37 послуг. Зокрема ЦНАП надає дозволи підприємцям на вуличну торгівлю під час місцевих фестивалів та святкувань. Створили окреме вікно для іноземців, а їх цьогоріч обслужили вже 1100 чоловік. Відкрили три філії у спальних районах міста, для зручності громадян. У пріоритетах на 2017 рік ставлять наступні послуги – оформлення закордонних паспортів та ID- карток, надання дозволів підприємцям на сезон літньої торгівлі, модернізація Колл-центру, та запровадження смарт-СМС.

Окремо на Форумі з головами об’єднаних громад обговорили питання бюджетної децентралізації, адже це чи не найголовніше, що впливає на життя людей в ОТГ.

Учасники форуму підсумували робочі напрацювання у секторальних групах, та окреслили основні завдання на 2017 рік.  Рівненська делегація переконана –  лише час покаже дієвість реформ.

Повідомляє проект ПУЛЬС, Рівненського відділення АМУ

 

Актуально

Міносвіти уже визначили графік проведення ЗНО-2018 (+ГРАФІК)

Відповідно до наказу, реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 19 березня …

Залишити коментар