Головна » Новини » Культура » Опаньки! Настав час прощатися з Mail.ru та ВКонтакте

Опаньки! Настав час прощатися з Mail.ru та ВКонтакте

Російський інтернет-холдинг Mail.ru припиняє доставку трафіку  в Україні, повідомивши, що йому стало занадто дорого забезпечувати пряме з’єднання. Про цю ситуацію виданню ЛІГА.net повідомили відразу кілька гравців ринку.

Зокрема, директор з розвитку української точки обміну трафіком UA-IX (Укрмот) Михайло Половинка, повідомив про те, що Mail.ru надіслав повідомлення, згідно з яким група компаній припиняє доставку трафіку в Україну з 20 грудня.

mailru«За їх словами, [забезпечувати] транспорт в Україну їм дорого», — уточнив Половинка причину відключення від UA-IX.
Аналогічний лист прийшов і в точку обміну Giganet.UA, яка попередила інших учасників обміну трафіком про вихід Mail.ru з системи.

«Шановні учасники Giganet.UA! На прохання компанії Mail.ru сповіщаємо Вас, що компанія Mail.ru перестає приносити свій трафік в Україну. Відповідно, з 20.12.2016 їх анонсів не буде Giganet.UA. Прохання спланувати міграцію свого трафіку».
За приблизними підрахунками Михайла Половинки, відключення від українських точок обміну трафіком допоможе Mail.ru економити на доставці трафіку приблизно 50 000 євро в місяць. При цьому альтернативні з’єднання з Mail.ru, за який група нічого не платить, збережуться.

Ще один співрозмовник редакції не виключає політичних причин, він вважає, що Mail.ru могли просто сказати — «геть з точок України». І щоб не чекати такого повороту, холдинг міг самостійно прийняти рішення, пояснивши його необхідністю економії на трафіку.

Зазначимо, що для звичайних українських користувачів ця відмова може відбитися зменшенням швидкості доступу до сайтів та сервісів холдингу Mail.ru, до яких належать соціальні мережі «ВКонтакте» і «Однокласники», служба миттєвого обміну повідомленнями ICQ і Агент Mail.Ru служба електронної пошти Пошта Mail.Ru, а також портали Mail.ru і My.com.

Джерело: ЛІГА.net

Актуально

Жовтнева САМО-ГОНКА вже чекає на рівнян!

Забіг із перешкодами “Само-гонка” відбудеться у Рівному 1 жовтня. Учасникам пропонують бігти на дистанціях 3 …

Залишити коментар