Головна » Новини » Культура » Рівняни дізнаються чого варта незалежність Польщі без України

Рівняни дізнаються чого варта незалежність Польщі без України

Вперше у Рівному. Рівненська обласна наукова бібліотека,спільно з Культурно-просвітницьким центром ім.Т.О.Сосновського. За сприянні Посольства Республіки Польща у Києві та Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку. Запрошують на відкриття виставки «Немає незалежної Польщі без незалежної України. Єжи Ґєдройць і Культура в українському контексті» вона відбудеться 1 грудня о 16.00.

„Немає незалежної Польщі без незалежної України. Єжи Ґєдройць і Культура в українському контексті” – це виставка, присвячена одному з найвизначніших представників польської політичної думки ХХ століття. Осередок в Мезон-Лаффітт під Парижем, яким в роки післявоєнної, обмеженої суверенності Польщі керував Єжи Ґєдройць, був не лише центром незалежного літературного та мистецького життя, але й місцем, де формувалася політична думка та підґрунтя незалежної державності. Тут також закладено підвалини, на яких пізніше незалежна польська держава будувала свої відносини з сусідами.

Світлина від Ярослава Ковальчука.Темою найдовшої і найбільш запеклої дискусії на ламах часопису „Культура” були відносини з Україною, Білоруссю і Литвою. Вже у 1952 році в статті з позначкою „виражає погляди редакції” Юзеф Лободовскі писав: „ Це був би найкращий час, щоб поляки зрозуміли, що українці є окремою нацією, тоді як українцям краще було б провести частковий перегляд своїх поглядів на давню Річ Посполиту, а на міжвоєнне двадцятиліття поглянути з польської точки зору ”

Такі погляди не були тоді популярними серед польської і української еміграції. Все ж розпочалася дискусія, яка триває вже десятки років і в результаті якої багаторазово повторювана думка про те, що немає незалежної Польщі, без незалежної України, стала дороговказом для теперішніх стосунків між нашими народами.

Актуально

Дорогу до Білого Озера відремонтують цього року

  Понад півмільярда гривень цього року планує витратити обласна державна адміністрація на поточні ремонти доріг …

Залишити коментар