Головна » Новини » Культура » Рівняни дізнаються чого варта незалежність Польщі без України

Рівняни дізнаються чого варта незалежність Польщі без України

Вперше у Рівному. Рівненська обласна наукова бібліотека,спільно з Культурно-просвітницьким центром ім.Т.О.Сосновського. За сприянні Посольства Республіки Польща у Києві та Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку. Запрошують на відкриття виставки «Немає незалежної Польщі без незалежної України. Єжи Ґєдройць і Культура в українському контексті» вона відбудеться 1 грудня о 16.00.

„Немає незалежної Польщі без незалежної України. Єжи Ґєдройць і Культура в українському контексті” – це виставка, присвячена одному з найвизначніших представників польської політичної думки ХХ століття. Осередок в Мезон-Лаффітт під Парижем, яким в роки післявоєнної, обмеженої суверенності Польщі керував Єжи Ґєдройць, був не лише центром незалежного літературного та мистецького життя, але й місцем, де формувалася політична думка та підґрунтя незалежної державності. Тут також закладено підвалини, на яких пізніше незалежна польська держава будувала свої відносини з сусідами.

Світлина від Ярослава Ковальчука.Темою найдовшої і найбільш запеклої дискусії на ламах часопису „Культура” були відносини з Україною, Білоруссю і Литвою. Вже у 1952 році в статті з позначкою „виражає погляди редакції” Юзеф Лободовскі писав: „ Це був би найкращий час, щоб поляки зрозуміли, що українці є окремою нацією, тоді як українцям краще було б провести частковий перегляд своїх поглядів на давню Річ Посполиту, а на міжвоєнне двадцятиліття поглянути з польської точки зору ”

Такі погляди не були тоді популярними серед польської і української еміграції. Все ж розпочалася дискусія, яка триває вже десятки років і в результаті якої багаторазово повторювана думка про те, що немає незалежної Польщі, без незалежної України, стала дороговказом для теперішніх стосунків між нашими народами.

Актуально

Рівненщина – лідер за кількістю україномовної музики на радіо

На рівненських радіостанціях найчастіше з усіх областей України звучить україномовна музика, а також Рівненщина – …

Залишити коментар