Головна » Новини » Економіка » Недобросовісні рівненські роботодавці можуть готуватися до виплати штрафів

Недобросовісні рівненські роботодавці можуть готуватися до виплати штрафів

грошіДержпраці у листі від 26.09.2016 р. № 9695/1/4.3-ДП-16 нагадало, що відповідно до ст. 8 Закону про оплату праці держава здійснює регулювання оплати праці працівників підприємств усіх форм власності, встановлюючи розмір мінзарплати та інші державні норми і гарантії, умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, працівників підприємств, установ та організацій, що фінансуються чи дотуються з бюджету, а також шляхом оподаткування доходів працівників.

КЗпП та інші акти законодавства України встановлюють норми оплати праці (за роботу в надурочний час; у святкові, неробочі та вихідні дні; у нічний час; за час простою, який мав місце не з вини працівника; при виготовленні продукції, що виявилася браком не з вини працівника; працівників молодше 18 років, при скороченій тривалості їх щоденної роботи тощо), гарантії та компенсації працівникам в разі переїзду на роботу до іншої місцевості, службових відряджень, роботи у польових умовах, а також такі гарантії для працівників:

оплата щорічних відпусток;
за час виконання державних обов’язків;
для тих працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, на обстеження в медичний заклад;
для переведених за станом здоров’я на легшу нижчеоплачувану роботу;
переведених тимчасово на іншу роботу у зв’язку з виробничою необхідністю;
для вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років;
при різних формах виробничого навчання, перекваліфікації або навчання інших спеціальностей;
для донорів тощо.
За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці передбачено штраф для роботодавців у 10-кратному розмірі мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення (абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Актуально

На Рівненщині в обігу фальшива валюта

Про факт виявлення фальшивої валюти на Рівненщині повідомляє СБУ. Кажуть, що затримали рецидивіста, який вже …

Залишити коментар