Головна » Новини » Культура » Рівняни підкорюватимуть столицю піснями, танцями та народною творчістю

Рівняни підкорюватимуть столицю піснями, танцями та народною творчістю

afi6atur-2Рівненський Палац дітей та молоді розпочинає новий масштабний проект «Гастрольний тур Україною». Першим колективи ПДМ приймає Київський Палац дітей та юнацтва. Там 24 листопада з 14:00 пройде комплекс культурологічних заходів під гаслом «Шануй традиції – твори майбутнє», центральним з яких стане концерт, що матиме таку ж назву і розпочнеться  о 16:30.

 Увесь колорит Рівненського Полісся продемонструють столичному глядачеві у своїх виступах чотири колективи Палацу. З поліською хореографією, лексика якої увібрала в себе польські, білоруські, словацькі і, навіть, єврейські мотиви ознайомить киян «Народний художній колектив» ансамбль народного танцю «Дружба». «Народний художній колектив» молодіжний фольклорний гурт «Веснянка» та «Народний художній колектив» етногурт «Сільська музика» запропонують киянам традиційний поліський спів, інструментальну музику та  побутові танці Рівненського Полісся. «Народний художній колектив» ансамбль сучасного танцю «Light Dance Company» спільно з вокальним дуетом гурту «Етно XL» продемонструють сміливий експеримент з поєднання автентики й сучасності, виконавши твори з репертуару колективів Етнокультурного центру ПДМ.

Логічним доповненням концерту стане виставка-інсталяція робіт учнів Школи образотворчого мистецтва «Вишивана спадщина. Традиції та сучасність», яку можна буде переглянути вже за годину до його початку. В експозиції понад 200 рушників, що були вишиті учнями профільної Школи в традиційній для Полісся техніці занизування, колекція льняних рушників з мереживом, стилізовані сукні та дипломні  роботи випускників Школи. Також на виставці будуть презентовані фото з архіву  фольклорних експедицій Етнокультурного центру ПДМ та  етнічні костюми з колекції Віктора Ковальчука.

Окрім того, педагоги профільної Школи народного танцю ПДМ о 14:00 проведуть майстер-клас «Поліський танець у сучасному розвитку та технічному оновленні». Одразу після відкриття виставки-інсталяції майстри Школили образотворчого мистецтва дадуть уроки з соломоплетіння, мережевоплетіння та вишивки. А по закінченню концерту о 18:30 педагоги Етнокультурного центру Палацу вчитимуть киян танцювати «Печенеє порося» та інші побутові танці Рівненського Полісся.

 

Отже, 24 листопада міський Палац дітей та молоді чекає у стінах Київського Палацу дітей та юнацтва усіх столичних поціновувачів народного мистецтва, та рівнян, що зараз мешкають у Києві.

Актуально

У Рівному народжується нова традиція: День автентичного костюму (ВІДЕО)

За кавою, печивом та цікавою бесідою у Рівному в Бармаках презентували нову ідею. Зародження в …

Залишити коментар