Головна » На експорт » У Костополі з’явилась криївка

У Костополі з’явилась криївка

kriivka-kostopilnews-1Криївку українських повстанців Другої світової війни облаштували в Костопільському краєзнавчому музеї. Урочиста презентація пройшла в п’ятницю, 11 листопада.

Автором ідеї та ініціатором створення експонату став директор музею Анатолій Вакулка. “Поштовхом для початку роботи стала мрія чоловіка показати молодому поколінню надзвичайно багату історичну спадщину Костопільського району,який дуже влучно називають колискою повстанського руху в Україні”- каже пан Анатолій.

До слова, Анатолій Вакулка видав працю про визначного художника-підпільника, одного з головних ідеологів ОУН-УПА Ніла Хасевича.kriivka-kostopilnews-3

Під час презентації музейної криївки, історик розповів, що під час моделювання він користувався архівнимидокументами та схемами, завдяки яким, працівники музею повністю відтворили умови конспіративного життя повстанців, в яких вони ховались та жили за часів Другої світової.

Костопільська музейна криївка має три входи-виходи, два з яких – потаємні.

kriivka-kostopilnews-5 Стіни приміщення побудовані з перекладеного мохом брусу. Серед меблів та побутових предметів – лише речі першої необхідності: дерев’яне двоярусне ліжко, стіл, лавки, гасова лампа, посуд. Серед експонатів – друкарська машинка та макети зброї.

Актуально

Більше 5 мільйона гривень екологічного податку сплачено на Рівненщині

Протягом  трьох місяців 2017  року до Зведеного бюджету сплачено 5,2 мільйона гривень екологічного податку. Із …

Залишити коментар