Головна » На експорт » З 8 листопада в радіоефірі України діятимуть нові мовні квоти

З 8 листопада в радіоефірі України діятимуть нові мовні квоти

radioВосьмого листопада набувають чинності зміни до закону «Про телебачення і радіомовлення», які встановлюють квоти на пісні українською мовою, а також українську мову ведення радіоефіру. Закон, ухвалений ще влітку, цього тижня знову жваво обговорюється. Зокрема, критикується деякими популярними радіоведучими, інші, натомість, вважають такі зміни необхідними для нашої держави.

Відповідно до нового закону організації радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше від 35 відсотків від загального обсягу пісень, поширених упродовж доби. Зокрема – не менше від 35 відсотків від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 години.

Квотування радіоефіру буде стосуватися насамперед пісень – не інструментальних творів. Між тим, поняття «пісня» визначене у законі як «словесно-музичний твір». Згідно з меморандумом, який у жовтні підписали радіогрупи й Нацрада з питань телебачення й радіомовлення, «музичній твір вважається піснею, якщо в ньому є хоча б одне слово». «Пісні, які мають текст як українською, так і іншою мовою, вважаються піснями державною мовою у разі, якщо кількість слів українською мовою перевищує 50 відсотків загальної кількості слів у пісні», – йдеться у меморандумі, підписаному на виконання закону.

Відповідно до закону, телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення мають забезпечити не менше від 60 відсотків добового обсягу ведення передач, зокрема й новинно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою.

Затверджені квоти будуть запроваджуватися поступово. На 35 і 60 відсотків відповідно організації мовлення мають вийти за 3 роки. Так, частка пісень державною мовою впродовж першого року має скласти не менше 25 відсотків, другого – не менше 30 відсотків і третього – не менше 35 відсотків. Квота на ведення ефіру державною мовою має становити: за перший рік – 50 відсотків, другий – 55 відсотків і третій – 60 відсотків.

У переддень набуття чинності законом низка українських виконавців нагадали про те, що українська пісня жива, якісна і її вистачить для нових реалій.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення зобов’язана робити заміри, здійснювати моніторинг і контроль за дотриманням цього закону. Однак, в цьому напрямку депутати поки лише працюють. 27 жовтня вони зареєстрували законопроект, яким зокрема пропонується зафіксувати квоти на програми українською мовою.

Актуально

У Рівному чоловік піде під суд за продаж гранат

За процесуального керівництва Рівненської місцевої прокуратури викрито 44-річного жителя м.Рівне, який вчинив кримінальні правопорушення, передбачені …

Залишити коментар