Головна » На експорт » Чого чекати водіям, або нові повноваження патрульних

Чого чекати водіям, або нові повноваження патрульних

Після жорстокого вбивства патрульних у Дніпрі, МВС і Нацполіція підготували остаточну концепцію жорстких законодавчих змін, які передбачають розширення прав поліцейських. 

Документ вміщує 14 законодавчих змін, щодо розширення повноважень правоохоронців. Приводом до їх перегляду стало вбивство у Дніпрі 2 патрульних ще  25 вересня цього року.

Правки найбільше стосуються трьох нормативних актів: законів “Про дорожній рух”, Кодексу адміністративних правопорушень (КУпАП)  та “Про Національну поліцію”.

У даній концепції пропонується внести зміни, які посилять відповідальність за залишення місця ДТП, збільшують термін адміністративного затримання осіб, які вчинили адміністративне правопорушення (не більше 24 годин), удосконалять тимчасове затримання транспортних засобів.

Відтепер не потрібно буде двох свідків, коли поліцейські вважатимуть за потрібне, щоб водій пройшов огляд на наркотичне чи алкогольне сп’яніння.

Найбільшу кількість змін концепція пропонує внести в закон “Про Національну поліцію”. Зокрема, пропонується ввести щодо українських поліцейських принцип безперервності (обов’язок правоохоронців реагувати на злочини незалежно від посади, місцезнаходження і часу доби).

Зміни до закону України “Про дорожній рух” встановлять обов’язок водіїв передавати, а не пред’являти правоохоронцям документи на перевірку, а також заборонять виходити з автомобіля без дозволу поліцейського.

Пропонується також ввести додаткову підставу для зупинення транспортного засобу (наприклад, за підозрою, що водій перебуває в стані сп’яніння або під впливом лікарських препаратів), а також удосконалити систему застосування поліцейськими спецзасобів.

Тепер кожна особа, до якої звернувся поліцейський, незалежно від її правового статусу, зобов’язана буде “неухильно виконати вимогу поліцейського, крім виконання явно злочинної вимоги або розпорядження”. Лише після цього особа має право оскаржити дії чи розпорядження поліцейського в суді.

Джерело: 24 канал

Актуально

Міносвіти уже визначили графік проведення ЗНО-2018 (+ГРАФІК)

Відповідно до наказу, реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 19 березня …

Залишити коментар