Головна » На експорт » В Україні дозволять самостійно готуватися до здачі на права

В Україні дозволять самостійно готуватися до здачі на права

Головний сервісний центр МВС України планує дозволити підготовку до здачі на права екстерном, без навчання в автошколі.

image27683185_48b46aeda1b1e34de4c80c5f9cbfa071

Нововведення у процесі підготовки кандидатів у водії може запрацювати вже у 2017 році. Передбачається, що теорію людина зможе вивчити самостійно, а необхідні 40 годин практичного водіння потрібно буде пройти у інструктора з відповідною ліцензією.

По завершенню практичних занять учень отримає навчальну картку з дозволом на допуск до здачі іспитів у сервісному центрі МВС. Про це розповів керівник Головного сервісного центру Владислав Криклій, підкресливши, що спочатку необхідно змінити нормативно-правову базу, починаючи з закону «Про дорожній рух» та Правил дорожнього руху.

Крім нового підходу до процесу навчання у МВС зараз розробляють нові білети по ПДР. Основний акцент в них робиться на безпеку руху. Наприклад, у білетах не буде перевірки знань учнів про будову автомобіля, висоти малюнка протектора та іншої інформації подібного типу. У той же час збільшено кількість питань про правила проїзду перехресть, залізничних переїздів, а також зупинки і стоянки транспортних засобів.

«Складених білетів, які можна зазубрити, не буде. Перелік питань генерується випадковим чином. Припустимо, екзаменований помилився у правилах проїзду перехрестя. Комп’ютер змінить перелік питань і знову задасть аналогічне. Також ми відійдемо від категоризації – складемо окремі білети за категоріями прав, що видаються. Того, хто хоче водити легковик, не спитають про вантажівки. Вже готові 2500 питань з графічним супроводом. Ці білети відповідають міжнародним нормам і можуть бути введені вже у 2017 році », – розповів Владислав Криклій.

Нагадаємо, що на розгляді Верховної Ради зараз знаходиться законопроект № 5184 «Про дорожній рух і його безпеку». Згідно з документом Правила дорожнього руху отримають нову структуру і стануть частиною закону.

Актуально

Сьогодні у Рівному для майбутніх поліцейських стартують фізичні випробування

Сьогодні у Рівному майбутніх поліцейських перевіряли на фізичну витривалість. Нагадаємо, із усіх поданих кількох сотень …

Залишити коментар