Головна » На експорт » Новини Рівненщини » Сатиївська сільрада не надто поспішає об’єднуватися із Варковицькою

Сатиївська сільрада не надто поспішає об’єднуватися із Варковицькою

14962376_1088045834649194_666219142_nУ Варковицькій громаді люди знову почали обговорювати створення ОТГ спільно із фахівцями з питань децентралізації. До складу Варковицької об’єднаної громади згідно перспективного плану має увійти три сільські ради – Варковицька, Озерянська та Сатиївська. У такому складі об’єднана громада нараховуватиме близько 7 тисяч населення. З такими показниками – фахівці називають громаду спроможною. До того ж консультант з бюджетних питань  проекту Пульс АМУ Людмила Кушнер, в рамках проведення  «Децентралізаційного марафону»  проаналізувала фінансові можливості потенційної громади. На території громади є чимало підприємств, які сприятимуть розвитку ОТГ.  Село Варковичі має пристойну інфраструктуру, розташоване обабіч міжнародної траси Київ-Чоп, ці складові також впливають на майбутнє об’єднаних громад.

Свого часу Варковицька громада однією з перших прийняла усі відповідні рішення про створення громади. Однак в якийсь момент, після обрання нових депутатів восени 2015 року, процес створення громади пригальмував. Коли люди почали з’ясовувати у чому справа, виявили супротив з боку  Сатиївської сільської ради.  Сільський голова Лариса Крупко пояснила – люди занепокоєнні укрупненням. Адже на території  Сатиївської  сільської  ради є садочки, школи,  ФАПи та лікарські амбулаторії . Тож люди побоюються – аби усе це не закрили. Один з аргументів  – віддаленість до центру громади. До Варковичів із Сатиєва 15 км, тоді як до села  Дядьковичі  (Рівненський район)  лише 3 км. Тож люди вирішили призупинити своє рішення про об’єднання, почекати, подивитися як живуть інші об’єднані громади. До кого приєднатися – пообіцяли подумати вже у наступному році.

Консультант з правових питань Василь Курилас – такими діями стурбований. Адже процес створення ОТГ може затягнутися на невизначений термін. Тож потерпатимуть усі три сільські ради. Каже, можливо доведеться внести зміни до перспективного плану, і створити громаду з двох  сілських рад.

Повідомляє проект ПУЛЬС, Рівненського відділення АМУ

Актуально

На Рівненщині більше 200 пар скористалися програмою «Шлюб за добу»

З моменту запровадження у Рівному пілотного проекту «Шлюб за добу» Рівненський міський відділ ДРАЦС Головного …

Залишити коментар