Головна » Новини » Світ » Сьогодні Всесвітній день захисту тварин

Сьогодні Всесвітній день захисту тварин

14184481_1396266600388153_3340558451995860399_nУ далекому 1931 році в італійській Флоренції зібралися на міжнародний конгрес захисники природи та їхні прихильники, які і прийняли рішення започаткувати відзначення 4 жовтня Всесвітнього дня захисту тварин.
Ця ідея сподобалася всім, і підтвердженням тому є той факт, що в 2008 році
в 66 країнах у цей день пройшли різноманітні акції та заходи, присвячені тваринам.

Дата проведення свята також була обрана не випадково, оскільки саме в цей день католики шанують пам’ять святого Франциска Ассізького, який відомий у них як заступник та покровитель «братів наших менших». Він повсякчас просив віруючих не причиняти тваринам болю та виступати за їх захист. Саме Франциску приписують розвиток такого вчення, як екологічна етика, що вивчає внутрішні цінності дикої природи і бережливе ставлення до всього живого. Члени міжнародного товариства захисту тварин та їх послідовники намагаються достукатися до свідомості кожної людини, тоді й брати наші менші будуть у безпеці. Фактично кожна третя українська сім’я має безпосереднє відношення до цього свята, адже утримує та піклується про свого домашнього улюбленця.

Перше товариство захисту тварин з’явилося в Англії в 1824 році.
У 1978 році в Парижі, в будівлі ЮНЕСКО, урочисто проголосили Декларацію прав тварин. У 1981 році створено Всесвітнє товариство захисту тварин, у складі якого більше 300 організацій з усього світу. У 1986 році Рада Європи прийняла Конвенцію про захист експериментальних тварин, а в 1987 – про захист домашніх тварин. У багатьох країнах домашні тварини давно вважаються повноправними членами сім’ї – у них є свої власні свята, своє медичне обслуговування, своє «меню» на кожен день.

В Україні цей день відзначається приблизно з 2000 року. Всесвітній День захисту тварин покликаний об’єднати зусилля людей у збереженні тваринного світу нашої планети та захистити права домашніх та безпритульних тварин.

Актуально

На Рівненщині більше 200 пар скористалися програмою «Шлюб за добу»

З моменту запровадження у Рівному пілотного проекту «Шлюб за добу» Рівненський міський відділ ДРАЦС Головного …

Залишити коментар