Головна » Новини » Рівне » З першого жовтня рівнянам варто чекати повістки в армію

З першого жовтня рівнянам варто чекати повістки в армію

e8d836b4e7_997891В Україні вже з першого жовтня  почнеться строковий призов на службу в армію, повідомляють у Генеральному штабі. Повістки отримають чоловіки віком від 20 до 27 років. Президент Петро Порошенко зауважив, що відправляти «строковиків»  одразу у зону бойових дій не будуть, однак юнаки повинні навчитися військовій справі.

За законодавством на службу призивають юнаків віком від 20 до 27 років. Ті, кому виповнилося 18-19 років, також можуть піти служити в армії, але на добровільній основі.

Відтермінування від служби можливе: тим, хто має непрацездатну матір або батька, або іншого родича, має дитину віком до трьох років, самостійно виховує дитину (без матері), має двох і більше дітей, має вагітну дружину або дружину-інваліда, є сиротою, має тимчасові проблеми зі здоров’ям, якщо брат призовника служить в цей же час в армії, молодший 21 року і при цьому отримує освіту за денною формою, вчителям (на весь період роботи за фахом), медикам (на весь період роботи за фахом), священикам (на весь період роботи за фахом), поліцейським (на весь період роботи за фахом), підозрювані у кримінальних злочинах.

Отримати звільнення від призову в армію можуть: непридатні за станом здоров’я; молоді люди старші 27 років; ті, які отримали військове звання на військових кафедрах у ВНЗ.

За ухилення від призову на строкову службу (ст. 335 ККУ) загрожує обмеження волі на строк до трьох років. Як зазначає юрист Юрій Зюгманд, насправді ухильниками «світить» умовний термін. При цьому адвокат зазначає, після закінчення умовного терміну судимість знімають.

Якщо ж військовозобов’язаний не з’явився за повісткою до військкомату, не повідомив в комісаріат про зміну місця проживання, йому загрожує штраф у розмірі 85-119 гривень. За повторне порушення – від 170 гривень до 255 гривень.

Актуально

Рівненщина – лідер за кількістю україномовної музики на радіо

На рівненських радіостанціях найчастіше з усіх областей України звучить україномовна музика, а також Рівненщина – …

Залишити коментар