Головна » На експорт » Відпустка по-новому: що потрібно знати робітникам та роботодавцям

Відпустка по-новому: що потрібно знати робітникам та роботодавцям

Кабінет міністрів України таки схвалив проект закону, який змінює правила грошової компенсації за невикористану відпустку. Також даний закон змінює правила надання відпустки у зв’язку з навчанням або для догляду за дітьми.

image27222740_99eed12834796ba84b65c1d534337c19

У законопроекті пропонується встановити виплату грошової компенсації за дні щорічної відпустки, що перевищують 24 календарних днів, які своєчасно не були використані працівниками.

Також у новому законі регулюється порядок та умови надання додаткової відпустки тим працівникам, які мають малолітніх дітей або повнолітньої дитини-інваліда.

Крім того, у проекті акта пропонується надавати працівникам, які одночасно навчаються у декількох вищих навчальних закладах, навчальну відпустку за їхнім вибором в одному з них.

“Якщо працівники здобувають другу (наступну) вищу освіту, то право на оплачувану навчальну відпустку вони матимуть лише в разі їх направлення на навчання роботодавцем. Водночас передбачається у такому випадку право працівників на  відпустку без збереження заробітної плати”, – йдеться у повідомленні прес-служби Мінсоцполітики.

Також у законі пропонується:

  • збільшити тривалість неоплачуваної відпустки;
  • посилити відповідальність роботодавців за порушення порядку надання відпусток або компенсації.

Актуально

Міносвіти уже визначили графік проведення ЗНО-2018 (+ГРАФІК)

Відповідно до наказу, реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 19 березня …

Залишити коментар