Головна » Новини » 12 вересня, за народними звичаями, треба накривати багаті столи

12 вересня, за народними звичаями, треба накривати багаті столи

Цього дня у церкви вшановується пам’ять Олександра Невського – день перенесення його мощей. У  1723 році мощі Олександра були привезені з Володимира і цілий рік зберігалися на території Шліссельбурґа до тих пір, поки не знайшли свій притулок в Олександро-Невській Лаврі, де зберігалися в Троїцькому соборі.

Селяни прозвали Олександра Ситником з тієї причини, що в цей день – 12 вересня – було прийнято накривати багаті столи, кликати гостей і влаштовувати пишні бенкети. Як правило, обов’язково готували ячмінну кашу на молоці, а також подавали на стіл хліб, випечений з зерна нового врожаю. Робили спеціальний обряд, який, згідно з прикметами, гарантував родючий рік. Для цього завивали в одну косу ячмінні стебла разом з лляними і вівсяними.

Ситник — це те, що звично, і те, що дає хліб. Недарма говорили: “Ситно з хлібом жити”. У цей день готували ситну-ячмінну кашу. До цього дня були залишені на корені на ниві ячмінні стебла ще з серпневих жнив. Був звичай завивати ячмінні стебла з лляними та вівсяними, заговорювати ниву на майбутній урожай.

Якщо їжак влаштував нору на узліссі — зима буде теплою, якщо в глибині хащі — чекай сильних морозів, а вітри будуть дути частіше з боку, протилежного від входу в нору.

Джерело: Depo.Закарпаття

Актуально

Жовтнева САМО-ГОНКА вже чекає на рівнян!

Забіг із перешкодами “Само-гонка” відбудеться у Рівному 1 жовтня. Учасникам пропонують бігти на дистанціях 3 …

Залишити коментар