Головна » Новини » Результати НУВГП у рейтингу прозорості – 33 cходинка

Результати НУВГП у рейтингу прозорості – 33 cходинка

00_cedosНещодавно аналітичний центр CEDOS опублікував результати щорічного рейтингу прозорості університетів.

Впродовж шести місяців  CEDOS ( раніше Центр дослідження суспільства – незалежний, позапартійний, некомерційний аналітичний центр) моніторив сайти 186 університетів, аби дізнатись, які університети є найбільш прозорими і відкритими та найбільше дбають про поінформованість своїх вступників, студентів та викладачів. Адже правильний вибір абітурієнта, щодо омріяного ВНЗ,  можливий лише за умови відкритості інформації про університет та його програми.

Всеукраїнське опитування показало, що для більшості  майбутніх спудеїв  саме сайти вишів є джерелом інформації про заклад.

У 186 університетах, які охопив рейтинг, навчається 1,25 млн студентів – більш   91% усіх студентів в Україні. Понад 40 показників, які вимірювались за попередньо апробованою методикою, були об’єднані у шість  груп: адміністративна (24%), фінансова прозорість (10%), стратегічний план розвитку (10%), інформація про можливості працевлаштування для випускників (8%), інформація про можливості міжнародного обміну (8%) та найголовніше – інформування про зміст навчальних програм (40%). Доступність цих даних була виміряна за 100-бальною шкалою.

За результатами моніторингу було складено рейтинг прозорості, який дозволив виокремити найкращі практики серед українських університетів.

Що стосується НУВГП, то заклад у цьому рейтингу посів 33 місце.

Так, за інформування про зміст навчання  виш  отримав  8 балів з 40; адміністративну прозорість – 19,73 з 24 можливих; фінансову прозорість  – 6 з 10; наявність на сайті стратегічного плану розвитку – 7 з 10; інформування на сайті про можливості працевлаштування – 8  з 8; інформування на сайті щодо можливостей міжнародного обміну – 2 з 8. Всього за шістьма групами  університет набрав 50, 7 балів.

Отже, аналізуючи показники прозорості , НУВГП активніше потрібно працювати над підвищенням головного показника рейтингу – інформування про зміст навчальних програм. Нижче середнього є і  показник  інформування щодо можливостей міжнародного обміну. Решта показників є на достатньо високому рівні, а інформування на сайті щодо можливості працевлаштування – навіть абсолютним.

До речі, порівняно з минулим роком, НУВГП став прозорішим майже на 20  сходинок.

Актуально

У Рівному чоловік піде під суд за продаж гранат

За процесуального керівництва Рівненської місцевої прокуратури викрито 44-річного жителя м.Рівне, який вчинив кримінальні правопорушення, передбачені …

Залишити коментар