Головна » Новини » Володимир Гройсман: “Я за те, щоб був ринковий тариф, а люди були захищені за допомогою субсидій” (ВІДЕО)

Володимир Гройсман: “Я за те, щоб був ринковий тариф, а люди були захищені за допомогою субсидій” (ВІДЕО)

гройсманНелогічними та популістськими вважає Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман прийняття меморандумів та інших подібних голослівних заяв та звернень від місцевих рад депутатів, щодо підвищення тарифів на комунальні послуги. Про це він заявив на зустрічі із представниками регіональних ЗМІ.

Володимир Гройсман Прем’єр-міністр України: “Це якась декларація, яка немає жодної юридичної основи, наприклад є “Житомирміськтеплоенерго”. Вони роблять свої розрахунки та подають їх на Київ для перевірки і затвердження. Все. А хто є власником? Територіальна громада. А хто управляє? Міська рада, то чому міська рада сама приймає рішення зупинити підняття тарифів своєму ж підприємству. Це достатньо сказати керівництву підприємства, щоб ті не робили ніяких розрахунків, зробили збиткові тарифи, і за рахунок місцевого бюджету це компенсувати. Але я проти такого, бо це підхід на проїдання. Я за те, щоб був ринковий тариф, а люди були захищені за допомогою субсидій. Тобто мова про те, що це популістичний крок, і люди, які це закликають приймати усі ради – це просто, щоб створити таку компанію проти нас”.

Збільшення ціни на газ та підвищення тарифів на оплату комунальних послуг не мають турбувати простих та чесних українців, запевняють в кабінеті міністрів України.

Віталій Мущинін заступник Міністра соціальної політики України: “Людина, яка сьогодні є учасником програми субсидій не має переживати за підвищення тарифів. Якщо їм поставлено, що вона має платити 10% від доходу, то на скільки б тарифи не підіймалися, вона так і буде платити не більше 10% від свого доходу.”

Причини підняття цін на газ для населення та ефективність субсидій роз’яснив особисто Прем’єр-міністр України, заявивши, що це початок кінця корупції.

Володимир Гройсман Прем’єр-міністр України: “Що відбувалося раніше, український газ коштував набагато нижче ніж його вартість. Це давало можливість тим хто цим «опікувався» можливість купувати його дешевше, і продавати набагато дорожче. Тут переслідувалось дві мети – власне збагачення та загравання з людьми про ніби то низькі тарифи”.

Чиновники пояснюють, що раніше ціна газу також була ринковою, але переслідуючи політичні мотиви людям про це не повідомляли. Різницю штучно занижених тарифів компенсовували за рахунок державного бюджету напряму в НАК “Нафтогаз-України”.

Андрій Коболєв, Голова НАК «Нафтогаз України»: “В когось з вас є невеликий приватний будинок, який споживає 100-150 кубів газу в місяць в опалювальний період. Є інша людина, яка живе в Конча-заспі, і в неї будинок на півтори тисячі квадратних метрів. І спалює він 1500-2000 кубів за місяць. І от раніше держава відшкодовувала ціну за газ і багатій людині і бідній. Виходило, що багатий отримував субсидію 700 доларів, а бідна 30-40, тобто держава більше допомагала багатим ніж бідним, що було не справедливо”.

У Кабінеті міністрів України запевнили, що запроваджена система субсидій ефективна, і допомогу від держави отримуватимуть лише ті, хто її потребує.

Актуально

Сьогодні у Рівному для майбутніх поліцейських стартують фізичні випробування

Сьогодні у Рівному майбутніх поліцейських перевіряли на фізичну витривалість. Нагадаємо, із усіх поданих кількох сотень …

Залишити коментар