Головна » Новини » На будівництві у Рівному знову скандал

На будівництві у Рівному знову скандал

111На будівництві багатоповерхівки у Рівному за адресою Струтинської 13 б знову скандал. На території поліція, юристи, адвокати. Забудовник чекав на правохоронців, але не з тою метою з якою вони завітали.

Забудовник, директор «Агротехноекобуд Роман Кричфалушій каже: «В нас було, попалили техніку, розбили машину, я все звертався в поліцію, звертаюся до начальника поліції, чому немає ніякої реакції на ці звернення. Були погрози в мою сторону – немає нічого. А зараз цирк на дроті, прийшли купа людей без документів незрозуміло що відбувається. Просто не розумію в якій країні ми живемо, якщо я звертаюся, і мене ігнорують, а тут написав хтось заяву, і вже 20 чоловік прийшло.»

Правохоронці пояснили, що прибули для виконання ухвали рівненського міського суду, щоб провести огляд у рамках кримінального провадження. Адвокати забудовника, які прибули на місце подій категорично не погоджуються з методами роботи поліції. І вважають, що ті самі не дотримуються кримінально-процесуального законодавства. Юрист Оксана Овдійчук вимагала у слідчих доручення на участь в огляді території, але документу так і не отримала.

Виникли претензії у юриста і до залучених до слідчих дій обов’язкових понятих. На думку Оксани Овдійчук їм немає навіть по 18 років, і вони не можуть бути учасниками огляду. Більше того, перевірити вік та встановити особу понятих адвокату не вдалося, адже ті при собі не мали жодних документів, що на думку юриста також суперечить чинному законодавству. Щоправда один з правохоронців пояснив, що особи понятих встановлено у Рівненському міському відділі поліції.

Правохоронці повідомили, що слідчі дії проводяться в рамках кримінального провадження порушеного відразу за трьома статтями Кримінального кодексу України – це Службове підроблення, Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво, Порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд. Адвокат забудовника ці звинувачення спростовує. Оксана Овдійчук каже: «Кримінальне провадження відкрито за самочинне будівництво на самочинно-зайнятій ділянці, і це при наявності документів в першу чергу на землю. Тому і виникає питання як можна було відкрити кримінальне провадження за цією статтею, адже наявність документів на земельну ділянку – це вже виключає склад злочину».

Незважаючи на обопільні звинувачення сторонам вдалося залагодити конфлікт, і перейти до спілкування в більше правовому цивілізованому руслі.

Огляд правохоронці таки провели. Щоправда, посилаючись на статтю 222 Кримінально-процесуального кодексу України про Недопустимість розголошення відомостей досудового розслідування, про їх результати не повідомляють.

Актуально

У Рівному вшанували загиблих правоохоронців

22 серпня – День пам’яті правоохоронців, які загинули при виконанні службових обов’язків. В цей день, …

Залишити коментар