Головна » Новини » Економіка » За погані оцінки прийдеться платити

За погані оцінки прийдеться платити

30854_1Парламентський комітет з питань науки і освіти готує нову модель фінансування вищої освіти.

Про це, як повідомили «Коментарям» у прес-службі фракції партії «Блок Петра Порошенка» поінформував перший заступник голови комітету, народний депутат від «БПП» Олександр Співаковський.
«Наша мета – змінити поведінку головних суб´єктів навчального процесу – студента вищого навчального закладу і Міністерства освіти. Ми плануємо ввести персоніфіковану систему отримання коштів, в якій студент отримає доступ до різних фінансових ресурсів свого навчання. Якщо студент погано здасть сесію, він перейде з фонду, в який йому не треба повертати кошти, фонди, в які треба повертати кошти», – повідомив народний депутат.
Нова модель фінансування вищої освіти, за словами депутата, передбачає створення трьох фондів, з яких буде фінансуватися навчання студентів: бюджетний фонд, кредитний банківський фонд з погашенням відсотків державою, кредитний банківський фонд з погашенням відсотків самим студентом.
«Вартість людини буде визначатися його поведінкою, а не стратегією. Коли ми змінимо мотивацію, ми змінимо поведінку. Нова поведінка суб´єктів освітнього простору створить нову вартість людського капіталу. Це те, чого чекає суспільство і держава від системи освіти України», – заявив Співаковський.
За словами народного депутата, в результаті проведення реформи, університет буде видавати диплом про ступінь освіти, а не про кваліфікацію.
«Це означає, що університет не буде давати випускникам право на здійснення професійної діяльності. В дипломах буде написано: магістр або бакалавр в галузі. А ліцензію на професійну діяльність студент, після одержання диплома, буде отримувати окремо. Таким чином ми розділимо освітній рівень та професійний».

Актуально

Через перекриття дороги на Рівненщині відкрито кримінальне провадження

Слідчі внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 279 Кримінального кодексу …

Залишити коментар