Головна » Новини » Економіка » Нафту більше не вважають двигуном економічного прогресу

Нафту більше не вважають двигуном економічного прогресу

скачанные файлыАмериканські вчені досліджували феномен економічного зростання через закони термодинаміки, повідомляє finance.ua. Зокрема, вони перевірили на міцність сферу енергетики.

Незважаючи на те, що в неокласичній економічній моделі всього дві складових – праця і капітал, вони недосконалі. Є, наприклад, залишок Солоу – частина приросту національного доходу, яка не може бути пояснена зростанням праці і капіталу.

Вчені пояснили, що являє собою “залишок Солоу”: дослідники впевнені, що це енергетика. Особливо в світлі того, що її економічна вага набагато вище, ніж вартість. Причому мова йде не тільки про традиційні джерела енергії та ядерне паливо, а й про альтернативну енергетику.

Свою теорію дослідники апробували на прикладі трьох країн – США, Японії та Німеччині в період з 1960 по 2000 роки, особливу увагу приділяючи нафтовим кризам. Аналіз підтвердив, що енергія і ціна на енергоносії надавали колосальний вплив на економіку цих держав.

У той же час активний видобуток нафти сприяє стагнації держав-добувачів і тих, хто нафту активно скуповує. Дослідники закликають враховувати їх модель для прогнозування економічного зростання та нових криз.


Актуально

На Рівненщині чоловік загинув від удару струмом

23 лютого, ввечері, у селі Глинки Рівненського району, загинув чоловік від удару струмом.  Як повідомляють …

Залишити коментар