Головна » Новини » Культура » В Україні відзначать 100-річчя історика-дослідника Ігоря Свєшнікова

В Україні відзначать 100-річчя історика-дослідника Ігоря Свєшнікова

00015391_n1Верховна Рада України підтримала постанову про відзначення на державному рівні 100-річчя археолога Ігоря Свєшнікова.

19 жовтня ц.р. минає 100 років від народження відомого українського археолога, дослідника Берестецької битви 1651 року Ігоря Свєшнікова. Історик народився у Києві, натомість своє дитинство провів у селі Хотин Радивилівського району, неподалік місця, де відбулася битва під Берестечком. У 1937-39 роках Ігор Свєшніков вже проводив на полі козацької битви перші розкопки.

Основна наукова діяльність пана Свєшнікова була пов’язана з роботою у відділі археології Інституту суспільних наук у Львові, де він працював з 1959 р. Історик досліджував пам’ятки доби бронзи в селах Городок, Здовбиця, Озліїв, Костянець Рівненської області, курган тшинецько-комарівської культури та гробницю культури кулястих амфор в с. Івання, могильник вельбарської культури в с. Дитиничі Дубенського району.

Понад 20 років проводив розкопки на місці Берестецької битви, результати яких узагальнив у монографії «Битва під Берестечком». Також він досліджував давньоруське літописне місто Звенигород біля Львова, де виявив перші в Україні берестяні грамоти. Помер Ігор Свєшніков у 1995 році, його поховали у Львові.

До 100-річчя археолога вже розробляють спеціальні заходи, випустять ювілейні монети та поштові марки.


Актуально

У Рівному презентуватимуть “Клеванську старовину”

23 лютого 2018 року, о 14-й годині, в приміщенні Рівненського обласного краєзнавчого музею (вул. Драгоманова, …

Залишити коментар